ESP | CAT | ENG

Festivals

PREMIS

57 Setmana Internacional de Cine de Valladolid – SEMINCI – La nit del curt espanyol (Espanya).
Menció especial del jurat.

55 ZINEBI – Festival Internacional de Cine Documental i Curtmetratge de Bilbao (Espanya).
Menció especial del cine espanyol.

24 Festival de Curtmetratges de Castella i Lleó – Aguilar de Campoo (Espanya).
Premi Jurat Jove.

Premi Òpera Prima (Col·legi de Directors de Cinema de Catalunya).
Millor Nou Director de Curtmetratge Català.

V Premis Gaudí (Catalunya, Espanya).
Millor Curtmetratge.

Festival Internacional de Curtmetratges Socials de Nou Barris (Barcelona, Espanya).
Menció especial a la millor direcció.

Festival de Cine de Medina del Campo (Espanya).
Millor Curtmetratge, dins de la secció ‘La Otra Mirada’.

Festival de Curtmetratges K-lidoscopi (Cullera, Espanya).
Premi a la millor direcció

“VisualízaMe”, III Festival Audiovisual y Mujer – Fundación Inquietarte (Madrid, Espanya)
Premi a la millor actriu

Festival Internacional de Jóvenes Realizadores (FIJR) de Granada (Espanya)
Premi al millor curtmetratge nacional

“Filmets”, 39 Badalona Film Festival (Espanya)
Premi al millor curtmetratge nacional
 

SELECCIÓ

69 Mostra Internazionale d’Arte Cinematografica – La Biennale di Venezia (Itàlia).

IX Festival de Cine Europeu de Sevilla – Panorama Andaluç (Espanya).

XIII Festival de Curtmetratges d’ Eibar Asier Errasti – Planocorto (Espanya).

50 Festival Internacional de Cine de Gijón – La nit del curt espanyol (Espanya).

XVI Festival de Curtmetratges de Vitoria-Gasteiz – Cortada (Espanya).

VIII Festival Internacional de Curtmetratges Passagi D’Autore (Itàlia).

Premis ASECAN-SGAE (Sevilla, Espanya) – Nominació Millor Curtmetratge.

0110 International Digital Film (India).

19th Bradford International Film Festival (Regne Unit).

XXI Mostra Internacional de Films de Dones, de Barcelona (Espanya).

XVI Mostra de Cinema Realitzat per Dones de Bilbao (Espanya).

XIII Mostra de Cinema realitzat per Dones, de Osca i Boltaña (Espanya).

XXVII Mostra Internacional de Cinema i Dones, de Pamplona (Espanya).

VIII Mostra de Cinema Internacional Realitzat per Dones, de Terol (Espanya).

XVI Mostra Internacional de Cinema Realitzat per Dones, de Saragossa (Espanya).

15th RiveRrun International Film Festival (Estats Units).

XXIX Festival du Cinéma Européen (Lille, França).

16th Brussels Short Film Festival (Bèlgica).

16 Festival de Cinema de Màlaga (Espanya).

FestImatge – Festival de la Imatge de Calella (Espanya).

6th Mediterranean Film Festival (Split, Croàcia).

Festival de Curtmetratge i Documental Marroquí i Iberoamericà de Martil (Marroc).

Short Film Corner – Festival de Cannes (França).

XX Festival Internacional de Jóvenes Realizadores de Granada (Granada, España).

25 Festival de Cine L’Alfas del Pi (Valencia, España)

Aye Aye Film Festival Nancy-Lorraine (Nancy-Lorraine, Francia)

45 Muestra Cinematográfica del Atlántico Alcances (Cádiz, España).

VisualízaMe, III Festival Audiovisual y Mujer – Fundación Inquietarte (Madrid, España).

XVIII Rencontres Films Femmes Méditerranée (Marsella, Francia).

V Edición del Festival Nacional de Cortometrajes para la Diversidad “Andoenredando” – Instituto de Servicios para la Acción Social (IMSAS) (Torre Pacheco, Murcia, España).

Subtravelling Festival – Mostra Internacional de Curtmetratges al Metro (Barcelona, Espanya).

Muestra de Cortometrajes en Ayllón (Segovia, Espanya).

XI Festival Internacional de Cine de Ponferrada (Castella i Lleó, Espanya).

Concurso de cortometrajes “Villa de Ayerbe” (Osca, Espanya).

XI Muestra de Cine “Mujer en Escena. Área de Igualdad de Oportunidades del Ayuntamiento de Málaga (Màlaga, Espanya).

Festival de Cine de Pamplona – Iruñeko Zinemaldia, Sección EDUCACTIF (Pamplona, Espanya).

Eka Deshma – Festival De Contemporary Cinema (Kathmandu, Nepal).

XVI Certamen Nacional de Cortometrajes Aula 18 en el Principado de Asturias (Astúries, Espanya).

11th Tofifest International Film Festival, ShortCut Film Competition (Torun, Polònia).

 

ALTRES ACTIVITATS

Projecció al Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB) organitzat pel Centre d’informació i recursos per a les dones (CIRD) i la Coordinadora de Festivals de Cine i Vídeo de Catalunya (CI&VI).

Projecció al Centre d’Iniciatives Culturals a la Universitat de Sevilla (CICUS) organitzat per ‘La Asociación Cultural Cinematográfica Linterna Mágica’.

Projecció a l’Acadèmia de les Arts i les Ciències Cinematogràfiques dins del cicle dedicat al Goya d’Honor 2013, organizat per l’Acadèmia de les Arts i les Ciències Cinematogràfiques (Madrid).

Emissió al Canal 33 dels quatre curtmetratges nominats als V Premis Gaudí.

Projecció dins del cicle ‘Somos muchas y valientes’, organitzat pel ‘Colectivo Cámara Lenta’ (Sevilla).

Projecció dins del cicle ‘Dia de la dona’, organitzat per l’Institut Mallorquí d’Afers Exteriors (Mallorca).

Projecció al ‘Casal de Gent Gran Oriol Batista’, amb el suport de la ‘Vocalia de Dones de Cerdanyola’ i organitzat per l’Ajuntament de Mataró.

Projecció dins del cicle ‘Amb ull de dona’, organitzat per l’Ajuntament de Solsona (Solsona – Lleida).

Projecció a la ‘Fundación Mariano’ (Sant Boi – Barcelona).

Projecció al ‘Cineclub Interludi Films’, que forma part del Festival de Música de Calonge (Calonge – Girona).

Projecció al ‘Punt d’Informació i Atenció a les Dones’ de Nou Barris (Barcelona).

Projecció al ‘Centre Cívic de la Barceloneta’ (Barcelona).